Naše akcie

Čistenie brehov Domaše/Deň Zeme 2016

06.05.2016 01:40

—————

Deň detí v Centre voľného času vo Vranove :)

02.06.2014 10:10

Skvelá, veselá, úžasná, bez dažďa občas dokonca slnečná, plná zážitkov a ešte všelijakoinakšie by sa dala nazvať akcia, ktorú na Deň detí pripravili pracovníci Centra voľného času vo Vranove.
Sme veľmi radi, že sme mohli prispieť aj svojimi aktivitami, ktoré sa detičkám páčili:)
Vyhrali sa s veľkou vlastnoručne vyhotovenou stavebnicou (návod radi poskytneme ;) ), maľovali sme sa na tvár a iné časti tela -bodypainting, ten sa páčil najmä dievčatám:) Úspech mala aj aktivita, ktorej sa azda nikdy nepresýtia-presýpanie gaštanov (už nech je jeseň, lebo sa nám míňajú :D), ale určite najviac sa deťom páčilo maľovanie prstami. Použili sme originálne farby na to určené, niektoré deti chceli vyslovene maľovať na tráve - bol to pre ne zážitok. Aktivitu si vychutnali aj staršie deti -viaceré s takýmto maľovaním doteraz nemali skúsenosť, pod svoje dielko sa podpísali a veríme, že im v dobrom bude pripomínať tento Deň :)
Ďakujeme rodičom, za ich ochotu a odvahu :) Palec hore pre vás! ;)

Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

—————

Stretnutie so zubnou lekárkou

26.10.2013 23:03

V pondelok 14.10.2013 sme medzi nami privítali milú pani doktorku MUDr. Sabinu Figuľovú, ktorá vo svojej súkromnej ordinácii v Bratislave ošetruje detičkám zúbky.

Páči sa jej, že pre detičky v našich jasličkách neustále pripravujeme rôzne aktivity a ponúkla sa, že nám urobí motivačnú prednášku o čistení zúbkov.
Počas rozhovoru sme sa dozvedeli o zúbkoch veľa zaujímavých vecí. Ich prerezávanie zvykne byť pre dieťatko bolestivé a môže ho sprevádzať zvýšené slinenie, hnačky, nervozita, v ojedinelých prípadoch aj soplíky a teplota.

Dozvedeli sme sa tiež, že mliečne zúbky ľahšie podliehajú zubnému kazu a preto, tak ako postupne dorastajú, potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Pani zubárka povedala, že kazivosť zúbkov nie je dedičná a nespôsobujú ju zlé gény, ale nesprávne návyky. Malé detičky si majú zúbky umývať detskou zubnou pastou s fluórom a kľudne aj pätnásť minút pod dohľadom dospelej osoby.

Medzi najčastejšie príčiny poškodenia zúbkov u detí patria:
1. zubné kazy v dôsledku nedostatočného čistenia zúbkov po jedle a maškrtení
2. úrazy pri páde z bicykla a hre s loptou
3. zlozvyky: cmúľanie palčeka alebo prstov a pretrvávajúce cmúľanie cumlíka
4. od 3. roku si má dieťa čistiť zúbky samo, ale rodič ho do 6. rokov má kontrolovať a zúbky mu dočisťovať

Pani zubárka rozprávala, že počas svojej praxe sa stretla s mnohými detičkami, ktorých mliečny chrup bol zanedbaný a preto posmella k čím skoršej návšteve zubného lekára, ktorý zúbky preventívne skontroluje.
Predstavila nám svojich pomocníkov, ktorí jej pomáhajú pri práci: pátračik, zrkadielko, sondička a vysávač. No úplne najviac sa detičkám páčilo, keď si správne čistenie mohli vyskúšať nie len na svojich zúbkoch s novými kefkami od pani zubárky, ale hlavne na veľkých modeloch zubov.
Prednáška o zúbkoch bola pekná a poučná a všetkým sa veľmi páčila.

Na záver sme pani doktorke Sabinke zaspievali veselú ukazovačku o zúbkoch, za čo sme si od nej vyslúžili veľký potlesk :)

Fotky z našej akcie môžete nájsť v našej Fotogalérii.

—————

Deň otvorených dverí

06.05.2013 21:15

Deň otvorených dverí sa uskutoční v sobotu 1.6. 2013 v priestoroch areálu Detských jaslí Mimi.

Malých návštevníkov čakajú veselé prekvapenia:)

 

Fotky z našej akcie môžete nájsť v našej Fotogalérii.

—————

Všetky články

—————


Kontakt

Detské jasle Mimi

Hronského 1184
093 01 Vranov nad Topľou


jasličky: 0948 909 878
riaditeľka: 0907 310 080